Best Western-ը մուտք է գործում Ծաղկաձոր․ New City Projects-ի հետ ստորագրվել է համագործակցության պայմանագիր Պալլադա պրեմիում համալիրի համար: Բարձր սպասարկման ստանդարտներ սահմանելը և ապահովելը շուտով իրականություն կդառնա Հայաստանում նոր կոնցեպտ առաջարկող Pallada բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրում:
Best Western Hotels միջազգային հյուրանոցային ցանցի Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի և Աֆրիկայի զարգացման գծով տնօրեն Ստեֆան Դուբբելինգը և New City Projects ընկերության գլխավոր տնօրեն Վահե Դավթյանը դեկտեմբերի 10-ին ստորագրեցին համագործակցության պայմանագիր՝ Ծաղկաձորի սրտում կառուցվող պրեմիում դասի Pallada համալիրի կառավարման և հանրությանը ներկայացման ուղղությամբ:
Միջոցառման ընթացքում կողմերը ներկայացրին Pallada նախագծի տեսլականը՝ շեշտելով, որ բարձր սպասարկման ստանդարտների ներդրումն արդեն սկսված է, և շուտով այն կդառնա Հայաստանի թե՛ զբոսաշրջային, թե՛ ներդրումային և թե՛ բնակելի համալիրների ոլորտներում նոր որակի խորհրդանիշ։
Ներկայացվեց, որ Ծաղկաձորի կենտրոնական Ծաղկունյաց հրապարակի հարևանությամբ կառուցվող Pallada-ն տարածաշրջանի համար եզակի նախագիծ է։ Այն միավորում է ամենօրյա կյանքի հարմարավետությունը, առողջարար միջավայրը, հանգիստն ու ակտիվ ժամանցը՝ առաջարկելով լեռնային հանգստի նոր մշակույթ։ Համալիրը բաղկացած է լինելու 8 մասնաշենքից, որտեղ յուրաքանչյուր բնակարան նախագծված է որպես լիարժեք հյուրանոցային սենյակ՝ ապահովված համապատասխան սպասարկման ստանդարտներով։ Best Western Hotels-ի ներգրավվածությունը ապահովելու է այդ ստանդարտների միջազգային համապատասխանությունն ու շարունակական վերահսկումը։
Նախագիծը նախատեսված է ամբողջ տարվա ընթացքում լիարժեք հանգստի, ակտիվ ժամանցի և առողջարար կյանքի հնարավորություններ ապահովելու համար՝ դարձնելով այն ինչպես զբոսաշրջիկների, այնպես էլ ներդրողների համար գրավիչ ուղղություն։ Այն յուրահատուկ բնակելի համալիր է, որը կատարյալ ընտրություն է թե՛ մշտական բնակության, թե՛ հանգստի համար։
Համալիրում նախատեսված 137 բնակարանը կգործեն որպես Best Western Premier, իսկ 43 բնակարանը՝ որպես Best Western apartments։ Մնացած 600-ից ավելի բնակարանները կգործեն որպես Best Western Residences բնակելի հատված՝ կառավարման և սպասարկման գործառույթներով, որոնք վստահվելու են փորձառու կառավարչական ընկերության։
Պայմանագրի ստորագրումն ընդգծեց Best Western Hotels֊ի հետաքրքրվածությունը Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացմամբ, ինչպես նաև New City Projects-ի շարունակական հանձնառությունը՝ բարձրակարգ, միջազգային չափանիշներով նախագծեր իրականացնելու գործում։
New City Projects-ի համար Pallada-ն ավելին քան կառուցապատման հերթական ծրագիր է, այլ կարևոր ներդրումային նախաձեռնություն, որը նպատակ ունի բարձրացնել Ծաղկաձորի զբոսաշրջային գրավչությունը, առաջարկել նոր որակ ու նոր միջավայր ամբողջ տարածաշրջանի համար։
Best Western Hotels-ի հետ համագործակցությունը կերաշխավորի միջազգային ստանդարտներին համապատասխան սպասարկում, շարունակական որակի վերահսկում և համալիրի հետագա կայուն զարգացում։

Best Western теперь в Цахкадзоре. New City Projects подписала соглашение о сотрудничестве с международной компанией по совместному управлению премиальным проектом Pallada под брендом BWH Hotels. Внедрение и обеспечение высоких стандартов обслуживания вскоре станет реальностью в Pallada — новом многофункциональном жилом комплексе, строящемся в Армении.
10 декабря управляющий директор по развитию в регионе EMEA (Европа, Ближний Восток и Африка) международной гостиничной сети Best Western Hotels Стефан Дуббелинг и директор компании New City Projects Ваге Давтян подписали соглашение о сотрудничестве в менеджменте и позиционировании комплекса премиум-класса Pallada, который строится в самом сердце знаменитого горнолыжного курорта Цахкадзор.
В ходе мероприятия стороны представили видение проекта, подчеркнув, что внедрение высоких стандартов обслуживания уже началось, и вскоре Pallada станет эталоном качества в сфере туризма, инвестиций и жилой недвижимости Армении.
Расположенный рядом с центральной площадью Цахкуняц в Цахкадзоре, Pallada является уникальным проектом для региона. Он сочетает в себе комфорт повседневной жизни, благоприятную окружающую среду, пассивный отдых и активный досуг, создавая новый формат и стиль жизни в горах. Комплекс будет состоять из 8 корпусов, где каждая квартира будет представлять собой полноценный гостиничный номер с соответствующим уровнем сервиса. Участие Best Western Hotels обеспечит соблюдение международных стандартов и постоянный контроль качества.
Проект предлагает возможности для круглогодичного проживания, отдыха, спорта, развлечений и оздоровления, что делает его привлекательной локацией как для туристов, так и для инвесторов.
В комплексе предусмотрены 137 апартаментов, которые будут работать под брендом Best Western Premier, и 43 – в формате Best Western Apartments. А более 600 квартир будут представлены как Best Western Residences – жилого сегмента, полный менеджмент и пакет услуг которого будут переданы опытной управляющей компании.
Подписание соглашения подчёркивает заинтересованность Best Western Hotels в развитии туристического сектора Армении, а также неизменную приверженность New City Projects реализации высококлассных проектов, отвечающих международным стандартам.
Для New City Projects, Pallada – это не только девелоперский проект, а важная инвестиционная инициатива, направленная на повышение туристической привлекательности Цахкадзора, внедрение передовых подходов к обслуживанию и создание новой парадигмы для всего региона. Партнёрство с Best Western Hotels обеспечит сервис мирового уровня, постоянный контроль качества и долгосрочное устойчивое развитие премиального комплекса Pallada.