Բնակելի համալիր՝ զբոսաշրջային քաղաքի կենտրոնում
Pallada-ն կառուցվում է Հայաստանի զբոսաշրջային սիրված քաղաք Ծաղկաձորում՝ Ծաղկունյաց հրապարակ 5 հասցեում: Գեղատեսիլ բնությամբ աչքի ընկնող քաղաքը հնարավորություն է տալիս վայելելու հանգիստը տարվա բոլոր եղանակներին: Այստեղ ստեղծված են անհրաժեշտ պայմանները և՛ պասիվ հանգստի, և՛ էքստրեմալ ժամանցի համար:
Քաղաքը Թեղենիս լեռան լանջին է՝ Մարմարիկ գետի ձախ ափին: Ծաղկաձորում են Կեչառիսի վանական համալիրը, Լեռնադահուկային հանգստավայրը, Օրբելի եղբայրների տուն-թանգարանը, ճոպանուղին, զիփլայնը: Կարճ ժամանակում քաղաքից կարելի է հասնել Բջնիի ամրոց և Սևանա լիճ:
Անհրաժեշտ պայմաններ՝ հիասքանչ ապրելակերպի համար
8 մասնաշենքից բաղկացած համալիրի յուրաքանչյուր բնակարան հյուրանոցային համար է: Այստեղ նախատեսվում են շուրջօրյա կոնսիերժ, բնակարանների մաքրման և անվտանգության ծառայություններ:
Pallada-ում գործելու են լողավազան, սպա, մարզասրահ, թենիսի կորտ: Կլինեն ստորգետնյա ավտոկայանատեղիներ և ուղղաթիռի հարթակ տանիքում, ամենագնացների, ձնագնացների կայանատեղի ու դահուկների պահոց-չորանոց: Համալիրում նախատեսվում են ընդարձակ կանաչապատ և բարեկարգ բակային տարածք, սուպերմարկետ, ռեստորաններ, սրճարաններ, մանկական բացօթյա խաղահրապարակ և խաղասրահ:
Բնակելի համալիրի շինավարտը նախատեսվում է 2028 թվականին:
Բնակարանի ձեռքբերման պայմանները
Pallada-ում բնակարան կարելի է գնել մի քանի տարբերակով:
Հիփոթեքային վարկով ձեռքբերման դեպքում մենք համագործակցում ենք Ameriabank-ի հետ: Կանխավճարը 10% է, տարեկան տոկոսադրույքը՝ 13-13,5%:
Իսկ տարաժամկետ վճարմամբ գնելու դեպքում անհրաժեշտ է նախապես վճարել գումարի 15%-ը, մնացածը՝ մինչև շինավարտ:
Հավելյալ տեղեկությունների համար զանգահարե՛ք +374 60 444 777 հեռախոսահամարին կամ այցելե՛ք New City Projects-ի գրասենյակներ:
Հասցեներ՝
Ծաղկաձոր, Ծաղկունյաց հրապարակ 4
Երևան, Հ․ Թամրազյան 1/2
Pallada-ում բնակարանը՝ կայուն եկամտի աղբյուր
10 Oct 2025
Հաշվարկված քայլերի և շուկայի մանրամասն ուսումնասիրության դեպքում անշարժ գույքի ձեռքբերումը կարող է շահավետ ներդրում լինել, այսինքն՝ գնելով բնակարան՝ դուք կարող եք այն հանձնել վարձակալության և ապահովել կայուն եկամուտ:

The Residential Complex in the Heart of the Tourist City
Pallada is being built in the centre of Tsaghkadzor (on Tsaghkunyats Square), one of the favourite tourist cities of Armenia. The city, renowned for its picturesque nature, provides ideal opportunities to have a great vacation in all seasons of the year. Here, the necessary conditions are created for both passive rest and extreme entertainment.
The city is located on the slope of Mount Teghenis, on the left bank of the Marmarik River. In Tsaghkadzor, there is Kecharis Monastery Complex, the ski resort, Orbeli Brothers House-Museum, the ropeway, the zipline, and one can reach Bjni Fortress and Lake Sevan in a short time.
Necessary Conditions for a Wonderful Lifestyle
This residential complex consists of 8 buildings. Each apartment of Pallada is a hotel room, offering 24-hour concierge, apartment cleaning and security services.
Pallada features amenities such as a swimming pool, a spa centre, a gym, a tennis court, underground parking and a rooftop helipad, parking for ATVs and snowmobiles, as well as a ski storage-dryer. The complex is planned to have a large, green and well-maintained courtyard area, a supermarket, restaurants, cafes, an outdoor children's playground and a game hall.
The end of construction is scheduled for 2028.
Apartment Purchase Terms
It is possible to buy an apartment in Pallada through several options.
When making a purchase with a mortgage loan, we cooperate with Ameriabank. The advance payment is 10%, the annual percentage rate is 13-13,5%.
When opting for phased repayment, a 15% advance payment is made, and the remaining amount is paid according to an individual schedule before the end of construction.
For more detailed information, please call us at +374 60 444 777 or visit the offices of New City Projects.
Addresses:
Armenia is increasingly becoming a destination not only for travel but also for living and investment. Alongside this shift, the residential real estate market has been evolving, with New City Projects emerging as one of its leading players since 2019.